Jaka agencja niań będzie najlepsza? – 8 ważnych kwestii

7 kwietnia 2019 Autor 0 komentarzy
Opiekunka do dziecka musi być odpowiedzialna i świadoma potrzeb malucha. Niestety, o tym, że niełatwo znaleźć właściwą osobę samodzielnie, przekonało się już wielu rodziców. Ułatwić wybór może profesjonalna agencja niań. Dowiedz się, w jaki sposób wybrać odpowiednią i na jakie, ważne kwestie zwrócić uwagę.

Rodzice, którzy decydują się na poszukiwania niani za pośrednictwem agencji opiekunek, mogą liczyć na fachową pomoc specjalistów, w wyborze właściwej opieki dla ich dziecka. Dlatego też, zanim zdecydują się na konkretną agencję, powinni na początku rozważyć kilka kwestii, w tym również takie jak te, o co powinni pytać i czego wymagać.

Czy właśnie to jest najlepsza agencja niań? Warto zadać te pytania i potwierdzić wybór

Rodzice zgłaszający się do konkretnej agencji dla niań powinni pamiętać, że to właśnie ich pytania, pozwolą im znaleźć najlepszą opiekę dla dziecka. Dlatego też, aby upewnić się, czy wybrana agencja jest najlepszym wyborem, warto zapytać o poniższe, bardzo istotne kwestie.

Oto lista pytań, jakie warto zadać specjalistom agencji niań:

1. Jak wyglądają procedury rekrutacyjne?

2. Jakie kompetencje mają specjaliści reprezentujący firmę?

3. Jaki jest koszty rekrutacji opiekunki do dziecka?

Warto pamiętać, że rzetelna rekrutacja niani to skomplikowany proces. Uwzględnia m.in. rozmowy z psychologiem i pedagogiem, sporządzenie opinii psychologicznej na podstawie testów psychologicznych, potwierdzenie udokumentowanych referencji oraz sprawdzanie wiarygodności. Z tego powodu cały proces jest kosztowny i długotrwały.

4. Jak wygląda oferta i szkic umowy?

Warto zapoznać się dokładnie z ofertą i proponowaną umową. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy poprosić o wytłumaczenie lub zmianę zapisu.

5. Ile wynosi wysokość kaucji przy podpisaniu umowy?

Należy wiedzieć o tym, że rekrutacja zostanie rozpoczęta dopiero po zaksięgowaniu opłaty.

6. Jakie metody stosowane są w procesie rekrutacji?

Ważne jest, by nie dać się zwieść często powtarzanym i utartym regułom: „to nasze wewnętrzne procedury”. Rodzic ma prawo wiedzieć, jak konkretnie wygląda ten proces.

7. Skąd agencja ma pewność, że stosowane przez nich testy psychologiczne są rzetelne i zgodne ze standardami?

8. W jaki sposób agencja niań będzie przekazywała na bieżąco informacje o przeprowadzanym przez nich procesie rekrutacji opiekunki?

Agencja niań – o co jeszcze można poprosić?

Decydując się na konkretną agencję opiekunek do dzieci, warto poprosić o opinię psychologiczną niani, sporządzoną na podstawie testów psychologicznych. Na pewno przydadzą się również referencje danego kandydata i numery kontaktowe do poprzednich pracodawców. Równie ważna jest możliwość wglądu w dokumenty potwierdzające kwalifikacje polecanej niani. Chodzi na przykład o dyplomy, certyfikaty, zaświadczenia o niekaralności.

Wybierając konkretną agencję opiekunek, należy dowiedzieć się, jaka jest proponowana forma prezentacji niani. Najlepszą opcją będzie możliwość odbycia pierwszego spotkania w domu, w którym ewentualnie będzie pracować niania. Naturalne środowisko pomoże otworzyć się dziecku, rodzicom i opiekunce. W związku z tym spotkanie będzie przebiegać swobodnie i komfortowo. Przy okazji niania pozna realne warunki, w których być może będzie przebywać.

Ponadto, warto, aby wybór padł na agencję, która posiada w ofercie okres gwarancyjny. Tylko wtedy dana rodzina jest chroniona. Nie warto nawiązywać współpracy z agencją, która nie daje takiej możliwości.

Reasumując:

Jak zaufać obcym ludziom, którzy są odpowiedzialni za znalezienie wymarzonej opieki dla malucha?

Wsłuchaj się w powyższe rady. Pytaj, dociekaj, sprawdzaj. Niech cię nie zwodzą masowe chwyty reklamowe i sztuczki marketingowe. Profesjonalizm oraz rzetelne podejście do szeroko rozumianego procesu rekrutacji niani daje gwarancję na znalezienie opiekunki idealnej. Sam też bądź na bieżąco w całym procesie poszukiwania niani. W konsekwencji da to pewność, że niania zaopiekuje się maluchem należycie i bezpieczne.

Autor: Dominika Łojszczyk, założycielka MamyNianie.pl