Agencja opiekunek.Dlaczego warto z niej skorzystać?

3 listopada 2019 Autor 0 komentarzy

Agencja opiekunek.Dlaczego warto z niej skorzystać?

W Polsce wielu rodziców korzysta z agencji opiekunek dla dzieci. Dzięki nim mają pewność m.in. co do tego, kim jest niania, a także jakie ma doświadczenie, wiedzę i umiejętności. Jakie inne zalety ma wybór niani z agencji opiekunek? Dowiedz się, jakie są konkretne korzyści takiego rozwiązania i czemu jest lepsze niż np. wybór niani z polecenia. 

Rodzice decydujący się na wybór niani z agencji opiekunek do dzieci mają o wiele większą pewność, że niania w bezpieczny, troskliwy i świadomy sposób zaopiekuje się ich dzieckiem. Warto jednak pamiętać, że nie tylko o to chodzi. Oto 5 korzyści, jakie wynikają ze współpracy rodziców z agencją niań.

1. Masz pewność, że niania do dziecka będzie „szyta na miarę”

Współpraca z agencją niań rozpoczyna się od badania potrzeb. W naszej agencji MamyNianie.pl na początku rozpoznajemy oczekiwania rodziny. Tym sposobem można stworzyć profil niani idealnej i zdecydować się na kandydatkę, która jak najlepiej do niego pasuje. Specjaliści z agencji niań dokładnie poznają opiekunki oraz sprawdzają ich wiedzę i umiejętności, dlatego mają większą pewność, że konkretna niania będzie doskonale pasować do danej rodziny.

2. Będzie to opiekunka, do której będziecie mieli zaufanie

Każda profesjonalna agencja niań, bardzo dokładnie sprawdza wiarygodność osób ubiegających się o pracę z dziećmi. Dlatego też w MamyNianie.pl zawsze potwierdzamy oryginalność dostarczonych dokumentów. Aby jeszcze lepiej poznać kandydatkę, dodatkowo odbywamy również rozmowy z jej poprzednimi pracodawcami. Ponadto, dzięki narzędziom psychologicznym oceniamy uczciwość oraz szczerość niani. Kolejnym krokiem w sprawdzeniu kandydatury jest także sprawdzenie przyszłej niani pod kątem niekaralności. A wszystko to w trosce o bezpieczeństwo malucha.

3. Niania do dziecka z agencji opiekunek będzie świadoma

Musicie wiedzieć, że dobre agencje niań polecają tylko najlepsze opiekunki. W MamyNianie.pl wiemy, że muszą mieć określone cechy osobowości, konieczne do pracy z dziećmi. Tutaj nie ma mowy o przypadku. Każda z naszych opiekunek lubi dzieci, a praca z nimi to ich świadomy wybór.

4. Agencja niań pomoże w zorganizowaniu spotkania

Decydując się na agencję niań, rodzice mogą liczyć na pomoc w zorganizowaniu pierwszego spotkania z nianią, u nich w domu. Wspólnie z pracownikiem agencji MamyNianie.pl stworzycie listę pytań, które chcielibyście zadać osobiście. Jest to bardzo dobra okazja do tego, aby podzielić się wspólnymi wrażeniami i wyciągnąć konstruktywne wnioski na temat finalnej decyzji w wyborze opiekunki do dziecka.

5. Agencja opiekunek zadba o dobrą współpracę rodziców z nianią

Gdy już zdecydowaliście się na współpracę z nianią, pracownik agencji powinien zaoferować pomoc w spisaniu umowy z opiekunką. Dotyczy on  wszelkich kwestii formalnych (np. urlopu, dni wolnych, zwolnień lekarskich, nieobecności), organizacyjnych (tj. czasu pracy, nadgodzin, pracy w weekendy) oraz, co bardzo ważne, powinien zawierać konkretny podział obowiązków niani.

Jasne, przejrzyste zasady pozwolą uniknąć w przyszłości wielu wątpliwości i nieporozumień.

Czemu jeszcze warto zdecydować się na wybór niani z agencji?

Istotną korzyścią, jaką daje współpraca z agencją niań, jest gwarancja. Każda szanująca rodzica agencja niań, powinna zapewnić mu ochronę w przypadku konieczności znalezienia nowej niani. Dlatego też również w MamyNianie.pl dajemy rodzicom 3-miesięczną gwarancję w razie konieczności zatrudnienia nowej opiekunki. Co ważne, następuje to bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zapoznaj się z naszą ofertą dotyczącą rekrutacji niań:

https://www.mamynianie.pl/#oferta

Zachęcam do przeczytania innych artykułów na naszym blogu:

https://www.mamynianie.pl/blog/

Autor: Dominika Łojszczyk, MamyNianie.pl